Preloader Close
FaceBook

Hakkımızda

40 Yılı aşkın tecrübesi ile
Türkiye’de üretip birçok farklı ülkeye ihracat yapıyoruz

Minimen çocuk ayak giyimi üzerine uzmanlaşmış sadece kaliteli ürün tasarımı ve üretimini gerçekleştiren bir Türk firmasıdır. 40 Yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye’de üretip birçok farklı ülkeye ihracat yapmaktadır. Her dönem daha kaliteli ve sağlıklı ayakkabı üretmeyi vizyon edinmiştir.
“Minimen” logosu ile yılda 200.000 çift sağlıklı ayakkabı üreten firmamız, talebe bağlı olarak çok hızlı hizmet verebilmektedir. Minimen yüksek üretim kapasitesi ve kaliteli ayakkabı üretimi ile Türkiye’de bu sektörde lider konumdadır. Son 10 yılda 5 milyon çift çocuk ayakkabısı üretmiş ve bir çok farklı ülkede satışı gerçekleşmiştir.
İstanbul’da 3.000 m² olan üretim tesislerinde 150 civarındaki uzman personeli ve son teknoloji makineler ile üretim yapmaktadır. Ayrıca her yıl hazırlanan koleksiyonun, %40 bölümü tamamen makinesiz el işçiliği ile gerçekleştirilmektedir. Minimen model hazırlama ve tasarım çalışmalarını büyük oranda İtalya’da yaptırmaktadır. Her sezon 100’ün üzerinde yeni model ve renk kombinasyonları ile müşterilerine çok geniş bir ürün yelpazesi sunan firma yılda 2 defa koleksiyon hazırlamaktadır.
Üretilen ayakkabıların hepsi %100 natürel deriden imal edilmektedir, anatomiktir ve ortopedik yastıklı iç tabana sahiptir. Dolayısı ile çocuk ayak sağlığına/Anatomisine uygundur.
Minimen’de kullanılan malzemeler çocukların ayak sağlığı düşünülerek özenle seçilmekte ve sadece sertifikalı deri ürünleri kullanılmaktadır.
Firmamızın ürün grupları da çok çeşitlidir. 0 yaştan 14 yaşa kadar olan çocuklar için sandaletler, ayakkabılar, makosenler, ilk adım ayakkabıları, botlar, çizmeler ve daha birçok özel ürün Minimen’in her yıl hazırladığı son trendlere uygun koleksiyonlarda bulunmaktadır.

SEKTÖRDEKİ TECRÜBEMİZ
0 YILI AŞKIN
ÜRETİM TESİSİ
0 BİN M²
YILLIK ÜRETİM
0 BİN ÇİFT

Markalarımız