KURUMSAL / Hakkımızda

Hakkımızda

Minimen çocuk ayak giyimi üzerine uzmanlaşmış sadece kaliteli ürün tasarımı ve üretimini gerçekleştiren bir Türk firmasıdır. 30 Yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye’de üretip birçok farklı ülkeye ihracat yapmaktadır. Her dönem daha kaliteli ve sağlıklı ayakkabı üretmeyi vizyon edinmiştir.

“Minimen” logosu ile yılda 500.000 çift sağlıklı ayakkabı üreten firmamız, talebe bağlı olarak çok hızlı hizmet verebilmektedir. Minimen yüksek üretim kapasitesi ve kaliteli ayakkabı üretimi ile Türkiye’de bu sektörde lider konumdadır. Son 10 yılda 5 milyon çift çocuk ayakkabısı üretmiş ve bir çok farklı ülkede satışı gerçekleşmiştir.

İstanbul’da 7.000 m2 olan üretim tesislerinde 350 civarındaki uzman personeli ve son teknoloji makineler ile üretim yapmaktadır. Ayrıca her yıl hazırlanan koleksiyonun, %40 bölümü tamamen makinesiz el işçiliği ile gerçekleştirilmektedir. Minimen model hazırlama ve tasarım çalışmalarını büyük oranda İtalya’da yaptırmaktadır. Her sezon 100’ün üzerinde yeni model ve renk kombinasyonları ile müşterilerine çok geniş bir ürün yelpazesi sunan firma yılda 2 defa koleksiyon hazırlamaktadır.

Üretilen ayakkabıların hepsi %100 natürel deriden imal ve anatomiktir. Dolayısı ile çocuk ayak sağlığına/formasyonuna uygundur.

Minimen’de kullanılan malzemeler çocukların ayak sağlığı düşünülerek özenle seçilmekte ve sadece sertifikalı deri ürünleri kullanılmaktadır.

Firmamızın ürün grupları da çok çeşitlidir. 0 yaştan 14 yaşa kadar olan çocuklar için sandaletler, ayakkabılar, makosenler, ilk adım ayakkabıları, botlar, çizmeler ve daha birçok özel ürün Minimen’in her yıl hazırladığı son trendlere uygun koleksiyonlarda bulunmaktadır.